… pro informační kiosek, projektor, velkoplošnou TV
Připravujeme prezentace na míru dle potřeb a přesných požadavků zadavatele. U tohoto typu prezentace se předpokládá, že bude působit beze změny velmi dlouho. Někteří klienti však potřebují prezentační systémy s administrací, jež jsou hodně specifické, ale zároveň je musejí jednou za čas upravit, doplnit, promazat.
Multimediální kiosek
Vytvořili jsme několik variant multimediálních prezentační systémů pro kiosky, které ukládají vaše informace do databáze a následně zobrazují prezentaci návštěvníkům/klientům. K dispozici máte editor a tím si sami můžete upravit obsah prezentace. Tento systém je připravený i pro dotykový displej. Pro speciální potřebu Regionálního muzea Nečtiny jsme ho dokonce propojovali přes USB rozhraní s plastickým modelem krajiny Nečtinska, kde rozsvěcujeme světla přímo povely z dotykové obrazovky. Podobně můžeme řešit i řízení prezentace dle vstupních čidel (teploměr, detekce pohybu, světla, …). Máme tedy připravené propojení prezentace v informačním kiosku a vstupně-výstupního zařízení – téměř jakéhokoli hardware vybavení.
O zřízení muzea v jedné z historických památek obce Nečtiny prý někteří místní nejprve mluvili jako o hodně šíleném nápadu, jenž se jen těžko podaří uskutečnit. Ambiciózní kulturní projekt přeměny barokního měšťanského domu čp. 79 (kdysi sloužícího jako zájezdní hostinec) na Regionální muzeum Nečtiny a Turistické informační centrum je už od konce června 2012 lákadlem (nejen) pro turisty. O Nečtinách bylo k dispozici velké množství materiálů a všechny by se nevešly. Takže například fotografie, negativy, pohlednice, animace a videa, kde je zobrazena historie, pamětihodnosti i přírodní zajímavosti, ukazují přes počítače a projektory na dotykových displejích i promítacím plátně, jejichž dodání a instalace byly taktéž součástí naší participace na tomto zajímavém projektu. S interiérem muzea se můžete seznámit prostřednictvím videa v rámci pořadu Toulavá kamera.
Dotyková obrazovka (touchscreen) v podstatě umožňuje ovládání aplikace dotykem na příslušnou ikonku přímo na ploše monitoru. Dotykový displej funguje jako vstupní periferie stejně jako myš či klávesnice. Pracovník nebo klient používající dotykovou obrazovku neztrácí čas popojížděním myši či hledáním příslušného tlačítka na klávesnici. Dotyková zařízení mají lepší schopnost interakce přímo s tím, co je zobrazeno, než nepřímá interakce pomocí kurzoru navigovaného myší nebo touchpadem (trackpadem, ovládání notebooků), a možnost užívání bez nutnosti držet v ruce jakékoli zprostředkující zařízení. Dotykové obrazovky mohou být připojeny k počítači či do sítí jako terminály.
Kiosek
dotykový interní či externí
Dotykové displeje způsobily revoluci v ovládání elektronických zařízení - kiosků či PC. Omezenost v konfiguraci a nutnost přizpůsobit ovládací prvky různému prostředí programů přineslo první využití naprosto rovné dotykové plochy kiosku, pod kterou se zobrazují virtuální grafické prvky. Dotek v daném bodě je převeden na konkrétní místo v grafickém rozhraní. Napřed k tomu bylo potřeba ovládací pero (stylus), dnes už stačí jen prsty. Dotyková obrazovka nahrazuje klasické info kiosky a informační panely. Instaluje se na samostatné projekční plochy, ale i na stávající výlohy, monitory/displeje, je snadno přenositelná. Má jasný a ostrý obraz i za denního světla. Umožňuje projekce aktuálního videa, klipu, animace, reklamního spotu z vašeho PC, stávajících webových stránek firmy, vlastních software nebo SW vytvořených na míru.
Dotyková zařízení přitom nejsou žádnou novinkou. Jejich historie se začala psát už počátkem 70. let minulého století, ale nevzbuzovaly ani zdaleka takovou pozornost. Opravdovou revoluci a hlad po dotykových obrazovkách odstartoval pravděpodobně až příchod Apple iPhone, který spatřil světlo světa počátkem roku 2007. Zatímco před iPhonem bylo dotykové ovládání využíváno téměř výhradně jako méně či více elegantní náhrada myši, tak iPhone představoval dotyk prstem jako nový, rychlý a elegantní ovládací prvek. Za tento radikální posun však vděčil především technologii multi-touch (vícedotykové ovládání), kdy dotykový displej je schopen detekovat dotyk na několika místech a programové vybavení na to umí patřičně reagovat i toho využít. S příchodem Apple iPhone se tak dotykové ovládání stalo „in“ a paradoxně pomohlo obrovskému boomu i „zastaralých“ single touch (jednodotykových) obrazovek, které se nicméně alespoň posunuly do oblasti ovladatelnosti prstem namísto stylusu. Ovládání dotykem je přitom pravděpodobně tím nejrychlejším způsobem interakce s počítačem nebo telefonem. Zatímco myš nejprve musíte uchopit do ruky a potom si v mozku propojit její pohyb po podložce s pohybem kurzoru po ploše displeje, tak u ovládání prstem je propojení přímé a rychlejší. Dalo by se říci, že tento typ ovládání je druhou nejrychlejší alternativou, hned po přenosu myšlenek.
Editovatelné prezentační systémy ve spojení s dotykovými kiosky rovněž podstatně rozšiřují možnosti intuitivního ovládání, snižují tak dobu při samoobsloužení uživateli a čas i náklady potřebné na školení a zacvičování v případě editace systému. Reagujeme na tento vývoj nabídkou komplexních služeb.
Připravujeme též profesionální slideshow prezentace s interaktivním ovládáním a vlastní administrací. Tento typ prezentace funguje jako samoběžící slideshow smyčka například za výlohou obchodu či jako reklamní kiosek uvnitř prodejny, ale pokud chce klient vidět nějakou speciální informaci nebo se posunout v obsahu, tak může.
Také jsme po dlouhém testování vybrali velmi pěkný editovatelný prezentační systém, použitý v infocentru nečtinského muzea, vhodný pro infokiosek, prezentační smyčky do veřejných prostor (úřady, pošty, nádraží, pojišťovny, banky, restaurace, kluby, …). Jméno tohoto prezentačního programu je FrontFace a umožňuje připravovat, administrovat a úpravy do prezentačního počítače posílat přes internet. Jeho prostřednictvím snadno vpisujete texty, přidáváte obrázky i videa. Můžete zobrazovat datum a čas, předpověď počasí, ale i různé další soubory, tabulky, prezentace, …
Součástí tvorby pro nečtinské muzeum bylo i 3D modelování krajiny, domů, stromů apod. a animace přeletu nad významnými objekty Nečtinska. V neposlední řadě jsme vytvořili videofilmové spoty v HD kvalitě, je jich 12, o všech jednotlivých obcích v této malebné krajině a pro expozici četnické stanice z roku 1937 audio (výslech rekonstruující skutečnou událost z Nečtin: příběh okradeného řezníka – ke stažení ve formátu MP3) včetně scénáře i fotobuňky.
Jsme progresivní a přinášíme vám nejnovější technologie. Propojujeme moderní prezentační systém s cenově dostupnými dotykovými zařízeními a ostatním HW vybavením.